Paleta kolonów do pokoju

Kolory farb do pokoju młodzieżowego

Kolor ścian w pokoju młodzieżowym to najważniejszy element wystroju. W przypadku pokoju nastolatków kolory na ścianach muszą się spotkać z akceptacją lokatora tego pokoju a także, robić wrażenie na gościach oraz odzwierciedlać charakter oraz zainteresowania nastolatka, dlatego aranżacja pokoju musi być dokładnie przemyślana.

Jak dobrać kolor farby aby wpasować się w gusta nastolatków?

Współcześni nastolatkowie to jedna z najbardziej krytycznych i wymagających grup jeśli chodzi o podejście do życia i organizacji swojej przestrzeni. Dotyczy to również, urządzenia własnego pokoju, które każdy nastolatek chce zaaranżować w swój własny, niepowtarzalny styl. Decydując się na malowanie pokoju młodzieżowego, nie warto robić tego z zaskoczenia. Zanim zdecydujemy się na wybór z palety kolorów należy wziąć pod uwagę, jakie indywidualne cechy ma nastolatek, czym się interesuje, jakie są jego pasje.

 Urządzając pokój młodzieżowy warto postawić na kolorystykę. Kolor ścian powinien w jakiś sposób odzwierciedlać charakter właściciela. Kolory ścian należy koniecznie wybrać z nastolatkiem, ponieważ on jest tam panem swojego królestwa i to przede wszystkim jemu musza one przypaść do gustu. Warto tylko ustalić i dopasować kolory i rodzaje farb do wielkości pomieszczenia. Jeśli mają być ciemne to może tylko na jednej ścianie a reszta w jaśniejszym odcieniu. Wybierając kolory ścian warto również uwzględnić różne dodatki, które mogą się znaleźć w pokoju młodzieżowym takie jak: plakaty, fototapety, zdjęcia, obraz czy też tablice.

Czytaj również  Czym się różni zwykła żarówka od lampy LED?

Jak pomalować pokój dla dziewczyny?

Malowanie pokoju młodzieżowego dla nastolatki można zaaranżować w jakiejś konwencji lub postawić na nowoczesność oraz prostotę. Gdy zdecydujemy się na styl nawiązujący do świata mody oraz wielkiego świata możemy zdecydować się na każdy odcień bieli, szarości, fioletu lub róże, ponieważ takie kolory przyciągają wzrok. Pastele zarezerwowane są do stylu prowansalskiego wiejskiego, w którym część nastolatek także doskonale się odnajdzie. Tutaj sprawdzi się paleta kolorów od jasnego różu, przez jasną zieleń oraz złamane biele.

W stylu nowoczesnym dobór kolorów można połączyć stosując takie barwy jak biel lub szarość z jasnym różem, fioletem oraz czerwienią. Rozwiązaniem wartym uwagi są również ściany z odcieniem niebieskiego lub mieszanką czerwieni, żółci i pomarańczy. Na ich tle doskonale będą wyglądały barwne tkaniny i ręcznie wykonane dodatki, charakterystyczne dla tego rodzaju wnętrz.

Jak kolor pokoju wybrać dla chłopaka?

Pokój młodzieżowy nastolatka nie powinien zawierać żadnych słodkości czy złotych dodatków. Najlepszym wyborem będzie malowanie pokoju w stylu eleganckiej nowoczesności. Przy aranżacji takiego pokoju istotnym motywem może być pasja nastolatka. Jeśli jest on fanem sportu można zdecydować się na pomalowanie pokoju w barwy jego ulubionej drużyny. W przypadku braku tego rodzaju zainteresowań należy postawić na szarości zestawione z jednym mocniejszym kolorem, który pojawi się na jednej ze ścian oraz w dodatkach takich jak poduszki, meble albo szafka.

Czytaj również  Malarze certyfikowani – charakterystyka zawodu