Malarze certyfikowani – charakterystyka zawodu

Jeśli jesteś malarzem, który narzeka na brak klientów, to oznacza, że nadszedł czas na poszerzenie Twojej oferty, zwiększenie wiarygodności oraz zaprezentowanie się potencjalnym klientom w roli eksperta. Ten etap mają już za sobą malarze certyfikowani, którzy mogą sobie pozwolić na narzucanie wyższych stawek. Jak dołączyć do ich grona?

Certyfikat otwiera drzwi

Możesz tego dokonać zapisując się na specjalistyczne szkolenia, dzięki którym utrwalisz dotychczas nabytą wiedzę oraz poszerzysz ją o zupełnie nowe, praktyczne umiejętności. Niektóre kursy
są bezpłatne, udział w pozostałych wiąże się jednak z uiszczeniem opłaty, która powinna szybko
się zwrócić dzięki zwiększeniu Twoich kwalifikacji.

Organizatorami części warsztatów są producenci farb i innych produktów stosowanych przez malarzy w codziennej pracy. Podczas tego typu szkoleń nabędziesz wiedzę dotyczącą nie tylko najnowszych trendów i stosowania technik malarskich cieszących się obecnie dużym zainteresowaniem klientów, lecz również zostaniesz przeszkolony z właściwego zastosowania produktów danej firmy. Oprócz otrzymania certyfikatu będziesz także mógł korzystać z dodatkowych profitów – mogą to być np. preferencyjne ceny na produkty organizatora kursu, wsparcie merytoryczne ekspertów oraz darmowa reklama na stronie internetowej producenta.

Malarze certyfikowani zdobywają dodatkowe kwalifikacje również dzięki kursom dla wykonawców robót wykończeniowo-budowlanych, organizowanym przez firmy szkoleniowe. Przygotowują one do profesjonalnego wykonywania zawodu malarza, którego zadania nie sprowadzają się przecież tylko do pokrywania powierzchni farbą, lecz również optymalnego wyboru produktów i ich właściwego zastosowania. Przyszli malarze certyfikowani uczą się więc m.in. przygotowania różnych rodzajów podłoży do malowania, odpowiedniego doboru farb do specyfiki miejsca czy też modelowania wnętrz poprzez wybór odpowiedniej palety barw. Taka wiedza stanowi pierwszy krok do rozwoju zawodowego oraz zwiększenia liczby zleceń.

Czytaj również  Wnętrze w stylu minimalistycznym

Malarze certyfikowani w pracy

Gwarancja jakości dla klienta i pracodawcy

Wykazanie się certyfikatem dla malarza ułatwi Ci nie tylko pozyskanie nowych zleceń, lecz również otrzymanie lepiej płatnej pracy w zawodzie. Pracodawcy cenią bowiem ambitnych fachowców, którzy dostrzegają potrzebę zwiększania swoich umiejętności i bycia na bieżąco z nowinkami z branży. Oprócz certyfikatów wskazujących na specjalizację w danej dziedzinie, np. dyplomu poświadczającego udział w kursie poświęconym stosowaniu nowoczesnych technik dekoracyjnych, możesz uzyskać także cenione na arenie międzynarodowej certyfikaty tj. NORSOK. Starają się o nie przede wszystkim malarze przemysłowi, którzy wykonują zabezpieczenia antykorozyjne. Po ich otrzymaniu można z powodzeniem szukać dobrze płatnej pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Malarze certyfikowani pracują na lepszych warunkach niż malarze „bez papierka”, ponieważ klienci i pracodawcy wiedzą, że za specjalistyczną wiedzę trzeba więcej zapłacić. Uzyskanie certyfikatu zapewni Ci jednak nie tylko wyższe stawki, ale również zwiększy znajomość trendów, co z kolei pozwoli Ci poszerzyć ofertę usług. Dzięki certyfikatom nawet początkujący malarze mogą znaleźć dla siebie miejsce w branży, w której konkurencja działa bardzo prężnie.