pralko szuszarka

Pralko-suszarki – lepiej razem czy osobno?

Coraz większą popularność w Polsce zyskują suszarki do prania. Mieszkając w bloku, często ciężko jest znaleźć miejsce na rozwieszenie prania. Suszarka do prania jest w takich sytuacjach urządzeniem, dzięki któremu pranie przebiega sprawnej. Na rynku pojawiało się wiele pralko-suszarek, dlatego warto poznać specyfikacje obydwu urządzeń,

Jakie zalety mają suszarki do prania?

Suszarki są bardzo wygodnym rozwiązaniem, zwalniającym z rozwieszania prania. Ubrania po cyklu suszenia często nie potrzebują prasowania, co oszczędza czas. Również zapach ubrań jest przyjemny i świeży.
Suszarki do prania nowej generacji wykorzystują pompy ciepła, przez co wykorzystują niższą temperaturę do suszenia. Tym samym są one urządzeniami energooszczędnymi. Wiele z nowych suszarek ma również program parowy, który można wykorzystać do odświeżania ubrań.
Kolejną zaletą suszarek do prania jest czas, w jakim one suszą. W przypadku niewielkiej ilości ubrań wystarczy kilkanaście minut, aby były one suche. Dwa osobne urządzenia pozwalają na jednoczesne pranie i suszenie.
Należy pamiętać, że nie każdy rodzaj materiału może być suszony w suszarce. W takim wypadku należy ubrania rozwieszać zgodnie z zaleceniami na metce.

Czy pralko-suszarki to lepszy wybór?

Pralko-suszarka będzie lepszym wyborem, kiedy w mieszkaniu jest mało miejsca. Z pewnością sprawdzi się mieszkańcom bloków, gdzie nie ma wiele miejsca na sprzęty AGD. Kolejną zaletą jest brak konieczności przekładania mokrego prania do następnego urządzenia.
Jednak większość dostępnych pralko-suszarek jest w stanie wyprać więcej prania niż go wysuszyć. W takich przypadkach należy wyjąć nadmiar ubrań, które będą musiały czekać na swoją turę suszenia lub je rozwiesić. Cykl prania z suszeniem trwa od 4 do 7 godzin. Czas ten jest dłuższy niż w przypadku dwóch osobnych urządzeń. Utrudnia to również robienie kilku prań dziennie.
Pralki oraz suszarki do prania zawierają filtr, który ma za zadanie wyłapać włókna z ubrań. Pralko-suszarki nie zawierają tego, dlatego po cyklu prania z suszeniem należy wyczyścić bęben. Najlepiej jest to zrobić za pomocą wilgotnej ścierki.
Powszechnie stosowane pralko-suszarki wykorzystują do suszenia prania powietrze ogrzewane za pomocą grzałki. Jest rozwiązanie, które wykorzystuje więcej energii.

Czytaj również  Szkoły budowlane – czy warto?

Pralko-suszarki czy suszarki — co wybrać?

Ostateczny wybór zależy od wielu czynników oraz potrzeb osoby użytkującej. Przede wszystkim wiele osób będzie ograniczało miejsce, dlatego lepszym wyborem będzie pralko-suszarka. Również sprawdzi się ona osobom, które mają możliwość codziennego robienia prania.
W przypadku pracy, w której nie ma możliwości wstawiania prania codziennie, lepiej sprawdzą się dwa osobne urządzenia, gdyż w tym przypadku pranie z suszeniem trwa krócej.
Suszarki do prania są lepszym wyborem dla osób, które mają zwierzęta domowe. W trakcie suszenia wydmuchują sierść z ubrań. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu filtru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *