kupno nowego mieszkania

Spokojna dzielnica – Gądów Mały we Wrocławiu dla rodziny

Ogromna ilość ofert sprzedaży nieruchomości we Wrocławiu jest sporym wyzwaniem dla kupca. Musi on wybrać lokalizację na jednym z kilkudziesięciu osiedli, zdecydować się na rynek wtórny lub pierwotny, a także na określony metraż i standard wykończenia. Nabywca mieszkania musi również wziąć pod uwagę wiele dodatkowych czynników – skomunikowanie z miejscem pracy, ze szkołą oraz z obiektami rekreacyjnymi, a także poziom hałasu i zanieczyszczeń w okolicy oraz szeroko rozumiane sąsiedztwo.

Jednym z największych wrocławskich osiedli jest Gądów Mały

Kupno mieszkania w tej części miasta z pewnością jest warta rozważenia. Największa część osiedla, charakteryzująca się zabudową wielkopłytową została zbudowana na przełomie lat 70-tych i 80-tych XX wieku na terenie dawnego niemieckiego lotniska. Architekci przewidzieli duże wolne przestrzenie między blokami – dzięki temu osiedle, pomimo wysokiej, kilkunastokondygnacyjnej zabudowy, nie przytłacza swoją wielkością, a jego mieszkańcom nie doskwiera ciasnota ani ścisk na chodnikach i ulicach. W centralnej części osiedla znajduje się szkoła podstawowa, ośrodek zdrowia oraz pasaż z licznymi punktami handlowymi i usługowymi. W pobliżu położony jest kościół, dom handlowy Astra, a także nowe biurowce, w których swoją siedzibę mają zagraniczne korporacje z branży IT. W zachodniej części Gądowa Małego znajduje się rozległy kompleks rekreacyjny, z licznymi boiskami, kortami oraz bieżniami lekkoatletycznymi. Z osiedlem od północy sąsiaduje Park Zachodni – duży zielony obszar idealny do rodzinnych spacerów.

Czytaj również  Kleje wiecznie żywe - co to jest?

Wielką zaletą Gądowa Małego jest jego skomunikowanie

Północnym skrajem osiedla przebiega ulica Legnicka – szeroka przepustowa arteria, którą kursują tramwaje kilku linii, zapewniające dojazd w różne rejony miasta. Tramwaje odjeżdżają średnio co 2-3 minuty i zapewniają szybki i przyjazny środowisku transport do centrum miasta. Południowym i wschodnim skrajem osiedla kursuje kilka linii autobusowych. Można nimi dojechać w kilka minut do pobliskiej linii tramwajowej, ale także na wiele innych wrocławskich osiedli. Ponadto na południu osiedla znajduje się stacja kolejowa Wrocław Kuźniki, z której z ciągu 10 minut można dotrzeć pociągiem do Dworca Głównego. Z Gądowa Małego w ciągu kilku minut można dojechać do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która zapewnia szybkie skomunikowanie z innymi rejonami Polski. Z kolei pobliska Obwodnica Śródmiejska ułatwia dojazd do innych części miasta, omijając najbardziej zakorkowane centrum.

Świetne położenie przy głównych arteriach komunikacyjnych, doskonale rozwinięty transport publiczny, rozległe tereny rekreacyjne, dobre warunki do życia dla dzieci (m.in. nowoczesne, tematyczne place zabaw poświęcone samolotom i kosmosowi) – wszystkie te elementy sprawiają, że Gądów Mały to atrakcyjne miejsce do życia dla całej rodziny. Deweloperzy od kilkunastu lat inwestują w zachodniej części osiedla, przekształcając je stopniowo w nowoczesny rejon Wrocławia, zapewniający całym rodzinom wysoki standard życia.

Czytaj również  Aranżacja kuchni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *