zmywarka do zabudowy

Zmywarki do zabudowy – dostępne szerokości oraz warianty

Wśród popularnych urządzeń w kuchni można wskazać między innymi zmywarki. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat, a także poznać niezbędne aspekty ich zakupu.

Rodzaj zmywarki

Podczas wyboru i zakupu zmywarki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rodzaj. W sprzedaży dostępne są zarówno zmywarki do zabudowy, jak i wolnostojące. Oba rozwiązania mają swoje zalety, jak i wady, dlatego należy przemyśleć tę kwestię. Zmywarki do zabudowy mogą wtapiać się w otoczenie, co sprawia, że są praktycznie niewidoczne. Te modele są dość szeroko dostępne w sprzedaży, jednak przed ich zakupem należy dokładnie przemyśleć zabudowę kuchni. Natomiast zmywarki wolnostojące mogą być umieszczane w dowolnym miejscu w kuchni.

Szerokość zmywarki

Kolejnym istotnym aspektem podczas wyboru zmywarki jest szerokość tego urządzenia. Najpopularniejsze szerokości zmywarek to czterdzieści pięć centymetrów lub sześćdziesiąt centymetrów. Zmywarka o szerokości czterdziestu pięciu centymetrów ma dość kompaktowe rozmiary, dlatego idealnie sprawdzi się w kuchniach o mniejszych rozmiarach. Będzie także odpowiednia dla osób, które mało zmywają na co dzień. Natomiast zmywarki o szerokości sześćdziesięciu centymetrów są znacznie większe, a więc można je z powodzeniem umieścić w kuchni o większych rozmiarach. Bardzo dobrze sprawdzą się także w większych kuchniach, w których jest odpowiednia ilość wolnego miejsca.

Czytaj również  Jak kłaść gładź szpachlową?

Klasa energetyczna

Bardzo ważną kwestią podczas wyboru zmywarki do zabudowy jest także jej klasa energetyczna, czyli zużycie prądu podczas mycia naczyń. Klasa energetyczna zmywarek oznaczana jest od litery A do G, przy czym A oznacza zmywarkę o najmniejszym poziomie zużycia energii. Jest to urządzenie, które może pracować nawet codziennie, a więc powinno się zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt. Najmniej prądu podczas jednego cyklu będą pobierały zmywarki o klasie energetycznej A, dlatego warto się właśnie na te modele decydować.

Głośność zmywarki

Podczas wyboru odpowiedniej dla siebie zmywarki warto zwrócić uwagę również na jej głośność. Jest to szczególnie istotne, gdy urządzenie umieszczone jest w salonie z aneksem kuchennym. Praca zmywarki może być słyszalna w salonie oraz przeszkadzać niektórym osobom. Głośność zmywarek oscyluje w okolicy czterdziestu pięciu decybeli. Jednak im cichsze będzie urządzenie, tym lepiej dla mieszkańców domu lub mieszkania. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że jeśli zmywarka będzie umieszczona w osobnym pomieszczeniu to jej głośność może nie mieć aż tak dużego znaczenia.

Pobór wody

Przed podjęciem ostatecznej decyzji związanej z zakupem konkretnej zmywarki należy również sprawdzić jej pobór wody. Zmywarka zużywa znacząco mniej wody niż zmywanie naczyń w sposób ręczny, jednak i tak warto sprawdzić ten aspekt. Im mniej wody zużywana dana zmywarka na jeden cykl, tym lepiej. Zazwyczaj standardowe urządzenia zużywają około dziesięciu litrów wody na jeden cykl mycia.

Czytaj również  Rodzaje farb do łazienki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *