rusztowanie

Rusztowania – rodzaje, funkcjonalności, charakterystyka

Prace budowlane wymagają odpowiedniego przygotowania, które pozwoli fachowcom na bezpieczne i efektywne działanie. Zastanawiasz się, jaki rodzaj stelaża sprawdzi się podczas planowanych przez Ciebie robót? Przeczytaj poniższy artykuł, w którym omawiamy funkcjonalności najpopularniejszych modeli rusztowań – przejezdnych, przestrzennych oraz fasadowych.

 

Czym wyróżniają się jezdne rusztowania aluminiowe?

Rusztowania przejezdne doskonale sprawdzą się podczas takich prac remontowo-budowlanych, jak konserwacja budynków czy odświeżanie elewacji. Za sprawą wysokiej jakości wykonania oraz licznych funkcjonalności, konstrukcje te z powodzeniem mogą być stosowane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na dworze.

Stelaże te zbudowane zostały z myślą o bezpieczeństwie pracowników, którzy podejmują się prac nawet na najwyższych kondygnacjach budynku. W ofercie dostawców dostępne są jakościowe produkty takich marek, jak Faraone, Layher czy Krause, które certyfikowane są dodatkowo przez niezależne gremia konsumenckie.

Rusztowania przejezdne aluminiowe cechuje nie tylko lekkość, ale także łatwość przemieszczania. Dzięki konstrukcji na kółkach, jak w przypadku modeli Krause czy Altrad Mostostal, możliwe jest szybkie i efektywne przemieszczanie instalacji po placu budowy. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw budowlanych, które prowadzą prace w różnych lokalizacjach.

Czytaj również  Dysze do kleju - kiedy warto po nie sięgnąć?

 

Rusztowania przestrzenne – najważniejsze informacje

Modele przestrzenne, zwane również stojakowymi czy choinkowymi, stanowią innowacyjne rozwiązanie dla konstrukcji o skomplikowanych kształtach – przeznaczone są do takich zastosowań, jak budowa wiaduktów, mostów czy konstrukcji reklamowych.

W asortymencie wiodących firm dostawczych dostępne są modele rusztowań takich marek, jak Layher Allround czy Altrad Mostostal Rotax. Systemy Layher Allround doskonale sprawdzają się w fabrykach, stoczniach, rafineriach, a także przy specyficznych konstrukcjach scenicznych, np. jako rusztowania wiszące w teatrze.

Instalacje przestrzenne Altrad Mostostal Rotax oparte są z kolei na modułach o różnych wymiarach, dzięki czemu mogą być dodatkowo rozbudowywane. Rozwiązanie to sprawia, że systemy te stanowią doskonały wybór dla obiektów o skomplikowanych kształtach.

 

Rusztowania fasadowe

Konstrukcje fasadowe znajdują najczęściej zastosowanie przy wykonywaniu prac dociepleniowych oraz układaniu kamienia. Systemy te mogą zostać dodatkowo wzbogacone o wciągarki, co jeszcze bardziej zwiększa efektywność i wygodę wykonywanych zadań.

Jedną z najpopularniejszych konstrukcji fasadowych jest rusztowanie Layher Blitz, które stanowi idealne rozwiązanie zarówno w przypadku zaawansowanych remontów, jak i prostych prac wykończeniowych. Doskonale sprawdzają się także instalacje Altrad Mostostal, które cechuje duża stabilność i prostota montażu, umożliwiające komfortowe docieplanie i malowanie trudno dostępnych obszarów budynków.

 

Sprawdź pełne funkcjonalności rusztowań na stronie internetowej arad.pl

Arad to jeden z wiodących polskich producentów i dostawców narzędzi oraz instalacji budowlanych. W ofercie marki dostępny jest bogaty wybór takich produktów, jak m.in. rusztowania, drabiny czy ogrodzenia tymczasowe. Odwiedź stronę internetową arad.pl i zapoznaj się z pełnym asortymentem polskiego dostawcy.

Czytaj również  Bezpieczeństwo budynku i przebywających w nim osób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *