Aranżacja kuchni

Nie każdy wie w jaki sposób urządzić swoją kuchnię. Dla wielu ludzi jest to pomieszczenie najważniejsze, ponieważ to w nim przygotowywane są posiłki, przy których spotyka się cała rodzina. Musi być to miejsce niezwykle funkcjonalne, bez względu na to czy do wykorzystania jest duża, czy też mała przestrzeń. Aby nadać kuchni nowoczesny charakter – należy zastanowić się nad tym jakie meble kuchenne wybrać. Chcąc uniknąć popełnienia błędu należy zaznajomić się z tym, co aktualnie proponują projektanci.

Jak urządzić małą kuchnię?

Każdy, kogo przestrzeń w kuchni jest ograniczona, musi bardzo starannie zaplanować jej ustawienie. Odpowiednio zaprojektowana mała kuchnia może wyglądać naprawdę bardzo efektownie. Zaletą niewielkiego pomieszczenia jest fakt, że wszystko co jest potrzebne przy przyrządzaniu posiłków – jest pod ręką. Niestety, przy ograniczonej przestrzeni często trzeba zrezygnować z gadżetów, które zajmują dużo miejsca. W takiej kuchni dominować powinny przede wszystkim jasne kolory, które w skuteczny sposób optycznie powiększą wnętrze. Meble kuchenne również powinny być utrzymane w lekkiej tonacji kolorystycznej. Projektanci polecają stosowanie białych frontów, najlepiej na wysoki połysk. Jeżeli w kuchni nie ma blatu roboczego lub jest on bardzo mały – należy pomyśleć o takim, który jest wysuwany. Po skończonej pracy można go prosto złożyć i nie będzie zajmował kuchennej przestrzeni, która i tak już jest ograniczona.

Czytaj również  Rodzaje farb do łazienki

Jak urządzić dużą kuchnię?

Posiadacze dużej kuchni mają bardzo duże pole do popisu. Przy sporej przestrzeni można zrobić w kuchni dosłownie wszystko. Nie należy jednak zapominać o tym, aby była funkcjonalna. Chcąc wybrać meble kuchenne nie trzeba się w żaden sposób ograniczać. Można zdecydować się takie, które w danym momencie podobają się domownikom. Każdy, kto kocha
duże gadżety i sprzęty kuchenne może sobie na nie w takiej kuchni pozwolić. Pojemna lodówka, kuchenka z dużą ilością palników, zmywarka, piekarnik i mikrofalówka – każdy, kto potrzebuje takich sprzętów, w dużej kuchni może je ustawić. Jest to zdecydowany plus większego pomieszczenia przeznaczonego na kuchnię. Czego nie można powiedzieć o małych pokojach, w których wybór dodatków trzeba ograniczyć, a wielkość sprzętów elektronicznych nie jest już dowolna.

meble w kuchni

Jakie meble do kuchni są aktualnie na topie?

Aktualnie najmodniejsze w kuchni okazują się jasne kolory. Nie chodzi tu tylko o barwę ścian, ale także o meble kuchenne. Bardzo modne w ostatnim czasie są takie, które mają białe fronty. Aby nie było zbyt jasno, można postawić na dodatki w ciemniejszych kolorach. Kwestią najważniejszą jest to, aby nie bać się czerni, która w połączeniu z bielą daje bardzo nowoczesny efekt. Nowatorskim i funkcjonalnym rozwiązaniem jest wysepka kuchenna. Przede wszystkim stwarza ona dodatkowe miejsce do przechowywania oraz przestrzeń roboczą. W zależności od możliwości i chęci można na niej zamontować dowolne elementy. Najczęściej jednak umieszczona jest na niej płyta indukcyjna lub zlew. Dodatkowo można połączyć ją z przestrzenią do jedzenia. Wystarczy przedłużyć blat i dostawić kilka krzeseł, a uzyskuje się niesamowity efekt mini baru.

Czytaj również  Minimalizm w praktyce – jak urządzić mieszkanie?