Kiedy warto zlecić malowanie domu firmie?

Okres wiosenny to czas, kiedy planuje się najwięcej remontów. Po przygnębiającym okresie jesienno-zimowym mamy ochotę na odświeżenie naszych wnętrz oraz elewacji. Zazwyczaj podejmujemy się takiego działania co 4-5 lat. Część z nas na pewno ma problem z podjęciem decyzji, co do tego, czy postarać się remont wykonać samodzielnie, czy może zlecić to odpowiedniej firmie remontowej? Chociaż radość i satysfakcja z własnoręcznego przemalowania ścian w swoim salonie może być duża, to warto w wielu przypadkach zdecydować się na doświadczonego malarza pokojowego.

Postaw na profesjonalizm

Wiele osób utożsamia remont wyłącznie z kupnem farby i pomalowaniem ścian. Dlatego panuje przekonanie, że do tak banalnego zadania nie potrzeba zatrudniać fachowców. Warto więc zdać sobie sprawę z tego, że przeprowadzenie takiej operacji jest o wiele bardziej skomplikowane. Ściany trzeba odpowiednio przygotować przed malowaniem: zmyć starą farbę bądź zdjąć tapetę, wyszpachlować i odpowiednio przygotować podłoże na nową warstwę. Jeżeli nie posiadamy wiedzy, jak tego umiejętnie dokonać, to nie oczekujmy, że nasze starania przyniosą zamierzony efekt.

Na pewno nie podejmujmy się samodzielnego działania, jeżeli planujemy przeprowadzenie większego remontu, który uwzględniałby naprawy wszelkiego rodzaju instalacji, np. gazowych –  bez fachowej wiedzy możemy narazić mieszkańców budynku na niebezpieczeństwo.

Czytaj również  Metal też można pomalować!

Co zyskamy dzięki firmie remontowej?

Przede wszystkim spokój. Dzięki profesjonalistom zyskamy pewność, że wszystko będzie wykonane tak, jak należy, i nie pojawią się potem przykre niespodzianki w postaci odpadających tynków czy zacieków na ścianach. Doświadczony malarz pokojowy upora się też z remontem o wiele szybciej niż malarski nowicjusz. Jeżeli cenisz sobie estetykę i dostrzegasz zawsze najmniejsze mankamenty, to tym bardziej nie próbuj działać na własną rękę.

Są też inne plusy – nie będziesz wykorzystywał swojego urlopu na ciężką pracę, możesz w zamian wyjechać gdzieś i odpocząć. Jak wrócisz, to zastaniesz swoje mieszkanie zupełnie odnowione. Oczywiście nie można zlecić remontu byle jakiej firmie czy pierwszemu lepszemu malarzowi pokojowemu. Najlepiej skorzystać wcześniej z opinii swoich znajomych, najprawdopodobniej wielu z nich ma zaufanych i godnych polecenia fachowców. Warto też spróbować poszukać ekipy remontowej na profesjonalnych stronach internetowych. Na części z nich na pewno znajdziemy wizualizację zrealizowanych przez nich projektów, co powinno nam pomóc w podjęciu decyzji.